czwartek, 26 marca 2015

Pokonaj cholesterol naturalnym metodami. Część 3

# Jedz własnoręcznie zrobione ciasteczka owsiane. W otręby owsiane bogate są w rozpuszczalny błonnik, będący jedną z najskuteczniejszych broni przeciwko złemu cholesterolowi. Jak wynika z badań prowadzonych w Connecticut przez pracowników tamtejszego uniwersytetu, mężczyźni ze stosunkowo wysokim poziomem cholesterolu we krwi (więcej niż 200 mg/dl) spożywających przez dwa miesiące dzień w dzień parę ciasteczek owsiany, po tym okresie mieli dużo lepsze wyniki badań. LDL obniżony o jedną piątą. 20 procent w ciągu dwóch miesięcy dzięki konsumpcji kilku małych ciasteczek!
Błonnik, który uniemożliwia przenikanie złego cholesterolu do krwi, znajduje się także w jagodach, cytrusach, warzywach strączkowych oraz w kaszy jęczmiennej. Jeśli więc nie przepadasz za płatkami owsianymi, jest w czym wybierać.

# Nie pozwól sobie na burczenie w brzuchu. Prawda stara jak świat – zdrowiej jest jeść małe posiłki co kilka godzin niż dwa duże danie w ciągu dnia. Na łamach „British Medical Journal” opublikowano badaniach, z których jasno wynika, iż osoby wybierający to zdrowsze podejście do żywienia mają średnio o pięć procenty niższy poziom cholesterolu w krewi od tych, którzy jedzą dopiero, kiedy poczują głód – w konsekwencji spożywając jeden bądź dwa naprawdę duże posiłki w ciągu dnia.
Co to jest 5 procent, czy gra jest warta świeczki? Jak najbardziej tak, taki spadek poziomu złego cholesterolu we krwi, implikuje spadek ryzyka chorób serca o 10 do 20 procent.

CDN...

2 komentarze:

  1. ternerkaEnergyFit23 lutego 2016 14:37

    Hej, dzięki za utwierdzenie nie w moim przekonaniu, będę doradzała moim klientkom te ciasteczka owsiane, także na zrzucenie cholesterolu - chyba nie myślałeś, że cholesterol i "te problemy" to tylko domena Panów, co?

    OdpowiedzUsuń
  2. Wpędzanie się w stan naprawdę dużego głodu, jak również bardzo nieregularne posiłki mogą ponadto doprowadzić do innych chorób, jak np. cukrzyca. Dlatego o tym punkcie nie wolno zapominać. Nawet jeśli nasza praca lub ogólny tryb życia nie pozwala nam na przygotowywanie pięciu posiłków w ciągu dnia, pamiętajmy o innych możliwościach - dania na wynos, przygotowywanie sobie pudełek z podzielonymi porcjami na cały dzień rano, bary i restauracje w przerwie. Oczywiście nie mówię tutaj o frytkach, hamburgerze i batoniku wziętym z domu. Wysoki poziom złego cholesterolu to nie żarty i warto wziąć sobie do serca całą serię tych artykułów. Dobra robota.

    OdpowiedzUsuń